Praca w ochronie to nie lada wyzwanie, należy mieć bardzo dużą odporność na stres, predyspozycje fizyczne i spełniać odpowiednie wymogi, aby zostać ochroniarzem. Należy wspomnieć, że można zostać pracownikiem ochrony niekwalifikowanym i kwalifikowanym. Ta druga opcja daje pracownikowi więcej możliwości, ale to również więcej obowiązków. Nie każdy nadaje się do tej pracy, ponieważ niejednokrotnie trzeba narażać swoje zdrowie, a nawet życie w obronie innych. Nie każdy jest skłonny do takiego poświęcenia. A 22 sierpnia przypada nieoficjalny Dzień Pracownika Ochrony.

Zaangażowanie i poświęcenie

Każdy, kto chciałby zostać pracownikiem ochrony czy to kwalifikowanym, czy też nie, powinien dobrze się nad tym zastanowić. Jest to praca, która wymaga ogromnego zaangażowania i poświęcenia. Niejednokrotnie trzeba pracować w presji, ogarniać sporą ilość osób. Zapewnienie innym bezpieczeństwa to bardzo odpowiedzialne zadanie. Praca w ochronie to szeroki wachlarz możliwości. Można pracować jako osobisty ochroniarz, ochroniarz na imprezach masowych, w klubach, sklepach czy galeriach. Wybór docelowego miejsca pracy jest naprawdę szeroki. Nie ma co ukrywać, że jest to zawód bardzo często niedoceniany. Wiele osób myśli, że każdy może zostać ochroniarzem, ponieważ oprócz stania i obserwowania grupy ludzi nic więcej się nie robi. Takie myślenie jednak nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Cały czas spędzany w pracy ochroniarz musi być skupiony i obserwować szeroki obszar. Zareagować w odpowiedniej chwili i w kilka sekund podjąć właściwą decyzję, ponieważ od tego może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Dodatkowo pracownik ochrony niejednokrotnie jest narażony na „zaczepki” innych osób, które na przykład pod wpływem alkoholu nie zawsze zdają sobie sprawę, z tego co robią. Więc opanowanie w tej pracy jest kluczowe, ponieważ nie można dawać się sprowokować.

Z okazji nieoficjalnego Dnia Pracownika Ochrony pragniemy złożyć wszystkim pracownikom, jak i pracowniczkom najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim, aby każdy Wasz dyżur był spokojny, ale jeśli zdarzy się jakaś nieoczekiwana sytuacja, by wszystko skończyło się dobrze. Żeby Wasze bezpieczeństwo, jak i osób, które macie pod ochroną nigdy nie zostało narażone. Życzymy Wam również, aby Wasz dzień został uznany za oficjalny i by ludzie Was szanowali i doceniali Waszą pracę. Pogody ducha i byście czerpali, jak najwięcej radości z tego co robicie. Wszystkiego dobrego!

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *