Oglądając lub słuchając wiadomości często natrafiamy na temat cyklicznych włamań do mieszkań i domów. Nikt nie chce wrócić do domu tylko po to, by odkryć, że brakuje w nim sprzętów elektronicznych, biżuterii czy sztuki. Sposoby tych działań są coraz bardziej wymyślne, dlatego rynek systemów zabezpieczeń stale się rozwija. Warto się wystrzegać przykrych i kosztownych sytuacji.

Czym jest system alarmowy

Systemem alarmowym SSWiN (system sygnalizacji włamania i napadu) nazywa się komplet urządzeń wykorzystywanych do ochrony całej nieruchomości. Zestaw najczęściej składa się z centrali, sygnalizatorów, zestawu czujników oraz urządzeń sterujących. Całość ma za zadanie wykrywanie wtargnięć i prób wtargnięcia na chronioną posesję. Dodatkowo przy odpowiedniej konfiguracji i doborze czujników, alarmy mogą powiadamiać właściciela, centralę i przedsiębiorstwo ochroniarskie w wypadkach pożarów, zalania, a nawet w sytuacjach ulatniającego się gazu.

 

Czy posiadanie systemu alarmowego jest potrzebne?

Systemy alarmowe są świetnym zabezpieczeniem całej nieruchomości. Statystycznie, po ich założeniu ryzyko włamania zmniejsza się nawet o 95%. Dodatkowo, w nowoczesnych generacjach alarmów, całą kontrolę możemy sprawować przez smartfona, co ułatwia kontrolę na odległość. Całość można połączyć z innymi automatycznymi sprzętami takimi jak brama czy rolety zewnętrzne, a w przypadku włamania służby ochronne i interwencyjne zostają błyskawicznie powiadomione o wtargnięciu.

 

Czym się kierować przy wyborze systemu alarmowego?

Głównymi kategoriami podziału są systemy przewodowe i bezprzewodowe. Pierwsza grupa jest zdecydowanie tańsza w zakupie, jednak jej problematyka zaczyna się w momentach zakładania systemu. Wszystkie elementy połączone są kablami, których założenie może być utrudnieniem w codziennym życiu. Systemy przewodowe są świetnym rozwiązaniem do zastosowania podczas budowy domów czy większych remontów.

Grupa systemów bezprzewodowych jest zdecydowanie łatwiejsza w montażu, co jest dużym plusem, jednak koszta zakupu są tutaj większe. Ze względu na specyfikę, każdy z elementów jest zasilany akumulatorowo i kontaktuje się z centralą w sposób niezależny. W przypadkach awarii którejś z części, system uruchamia alarm powiadamiając o problemie.
Niezależnie od wybranego rodzaju systemu alarmowego, będzie on stanowić solidną protekcję. Będzie ona miała pozytywny wpływ na spokój mieszkańców. Każde zabezpieczenie jest dobrą i wartą inwestycji decyzją — nie opłaca się oszczędzać na bezpieczeństwie.

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *