Zawodów na całym świecie jest naprawdę sporo, jedne są mniej niebezpieczne inne bardziej. Niektóre są wykonywana na wysokościach inne przy biurku. Nie ma jednak wątpliwości – wszystkie zawody są równie istotne, ponieważ dają możliwość zarabiania na swoje utrzymanie oraz mają znaczący wpływ na społeczeństwo. Dzięki organom ścigania ludzie mogą czuć się bezpiecznie, piekarz dba o to, by na stołach gościło świeże pieczywo, nauczyciele kształcą społeczeństwo itp. Każdy ma swoją istotną rolę, dlatego wszystkie zawody są ważne. Dodatkowo w większości przypadków pracownicy konkretnych zawodów mają swoje święta. I tak też jest w przypadku ochroniarzy, mimo że obchodzą Dzień Ochroniarza nieoficjalnie.

Ochroniarze świętują w sierpniu

Zawód ochroniarza jest bardzo często niedoceniany przez społeczeństwo, ponieważ niejednokrotnie osoby pracujące w tym zawodzie są uważane za mięśniaków, którzy nie liczą się z niczym i nikim. A wcale tak nie jest, ponieważ ochroniarze mają prawnie uregulowane swoje prawa i obowiązki i są z nich rozliczani. Regulacja nastąpiła 22 sierpnia 1997 roku i to właśnie ten dzień jest uznawany za nieoficjalny Dzień Pracownika Ochrony. Liczba osób chcąca pracować w tym zawodzie z każdym rokiem się zwiększa i nie prawdą jest, że pracują w nim tylko mężczyźni. Coraz więcej kobiet podejmuje się właśnie tego typu pracy. Należy zaznaczyć, że mimo wielu nieprzychylnych opinii co do tego zawodu, jest to bardzo odpowiedzialna i niejednokrotnie niebezpieczna praca. Zakres obowiązków ochroniarzy jest spory, dlatego muszą być oni odpowiednio przeszkoleni. Ci, którzy myślą, że ochroniarzy można spotkać tylko na bramkach klubów, są w błędzie. Prywatne firmy ochroniarskie zajmują się ochroną nie tylko osób, ale również mienia. Zabezpieczają wszelkiego rodzaju imprezy masowe i chronią głowy Państwa. Ich interwencje bardzo często ratują życie lub zdrowie innych ludzi. Ich obecność staje się coraz bardziej potrzebna i z usług profesjonalnych ochroniarzy korzysta coraz więcej instytucji, jak i osób prywatnych.

Bardzo często zawód ochroniarza nie jest doceniany, jednak nie ma co ukrywać, że ich praca jest wymagająca i niejednokrotnie narażają własne życie i zdrowie, ratując innych. Mimo że w kalendarzu nie znajdzie się wpisanego dnia ochroniarza, to pracownicy przyjmują, że nieoficjalnie przypada on właśnie na 22 sierpnia. Właśnie tego dnia uchwalono ustawę o ochronie osób i mienia. Coraz większa liczba pracowników i sytuacje, w których są potrzebni, może w końcu sprawi, że w kalendarz na stałe wpisze się właśnie ich święto.

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *