Opaski bezpieczeństwa wyglądem przypominają zwykły zegarek na rękę, jednak ich funkcja jest zupełnie inna. Celem ich posiadania jest monitorowanie zdrowia, lokalizacji użytkownika oraz powiadamianie o ewentualnym niebezpieczeństwie.

Opaska bezpieczeństwa a osoby starsze

Technologia łączy się z medycyną i ochroną. Świetnym przykładem tego połączenia są opaski bezpieczeństwa. Produkt został stworzony z myślą o ochronie dzieci, samotnych osób starszych, niepełnosprawnych czy przewlekle chorych. Mają one zapewnić im bezpieczeństwo przy utrzymaniu samodzielności.

Opaski są wodoodporne, przez co nie trzeba zdejmować ich podczas wykonywania codziennych czynności takich jak kąpiel czy mycie naczyń. Posiadają one sporo medycznych funkcji, takich jak mierzenie ciśnienia i poziomu glukozy we krwi, przycisk SOS do wzywania pomocy w nagłych przypadkach czy detektor upadków. Dodatkowo opaska posiada funkcję GPS co bardzo się przydaje przy osobach posiadających problemy z pamięcią. Poza tym gadżet ochronny ma dodatkowo funkcję połączeń głosowych jak i podsłuchiwania otoczenia pacjenta przez opiekuna.

Opaski ochronne i lokalizatory dla dzieci

Na rynku dostępne są różne rodzaje opasek ochronnych dla dzieci — od silikonowych z nadrukiem lub tłoczeniem, po opaski z wbudowanym lokalizatorem GPS.
Podobnie jak przy opasce bezpieczeństwa dla seniorów, opaski identyfikacyjne dla dzieci wyglądem przypominają zegarek. Przydadzą się one szczególnie młodym rodzicom w czasie wyjazdów czy zakupów w większym centrum handlowym. W przypadku małych dzieci wystarczy na chwilę odwrócić wzrok, by maluch zniknął rodzicowi z pola widzenia. W takiej sytuacji opaska identyfikacyjna z imieniem dziecka i numerem telefonu rodzica znacznie ułatwi poszukiwania.

Opaski z lokalizatorem GPS lub same lokalizatory z miejscem na kartę SIM są świetnym wyborem przy większym, kilkuletnim dziecku nieposiadającym jeszcze telefonu. W przypadku zagubienia się dziecka, rodzic może zadzwonić na numer karty SIM urządzenia. Po wykonanym połączeniu, lokalizator odsyła rodzicowi link do lokalizacji Google dziecka. Tego typu rozwiązania są bardzo dokładne i znacznie skracają czas ewentualnych poszukiwań.

Opaski ochronne dla zwierząt

Na rynku opasek ochronnych istnieją również świecące opaski w formie obróż, dedykowanych czworonogom. Wytwarzane przez nie światło zwiększa ich widoczność w ciemności, zmniejszając ryzyko nieszczęśliwego wypadku na drodze.

Połączenie technologii z ochroną i medycyną jest ogromnym sukcesem XXI wieku. W wielu przypadkach, szczególnie u osób starszych i małych dzieci, są one niezastąpionym gadżetem dnia codziennego. Dzięki nim opiekun może mieć wszystko pod kontrolą, a podopieczny może czuć się niezależnym.

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *