Wyspecjalizowane służby ochrony mają szereg różnych obowiązków oraz zasad, które muszą być przestrzegane, aby w prawidłowy sposób zapewniać bezpieczeństwo osób. Zadania, jakie wykonuje ochrona, tyczą się zarówno funkcjonowania w przestrzeni publicznej podczas masowych zgromadzeń, jak i sektorów prywatnych, które są narażone na zagrożenia z zewnątrz. Obydwa przypadki wymagają nieco innych norm dla prawidłowego funkcjonowania – czym zatem różni się zabezpieczanie imprez od ochrony stacjonarnej obiektów oraz jakie wymagania muszą być spełnione, aby zapewnić bezpieczeństwo w każdych warunkach?

Jak zapewnić bezpieczeństwo imprez masowych?

Aby wydarzenie mogło być uznane za niestwarzającą zagrożenia imprezę, zabezpieczenie jest konieczne, a obecność służb ochrony obowiązkowa. Najważniejszą regułą podczas zabezpieczania imprez jest zachowanie czujności względem osób, które będą chciały dostać się – np. na zorganizowane przyjęcie zamknięte – bez stosownej zgody na wejście. Pracownik ochrony ma wtedy za zadanie kontrolować ilość oraz zachowanie osób, będących na danej imprezie i zwracać uwagę na podejrzaną postawę ze strony gości. Tego typu okoliczności mogą także kwalifikować się jako imprezy o podwyższonym ryzyku zagrożenia – wtedy wzmożona jest kontrola służb ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich członków wydarzenia. Dzięki zabezpieczaniu imprez, zwłaszcza masowych, minimalizowane jest ryzyko wystąpienia zagrożenia zdrowia lub życia jej uczestników.

Zasady ochrony stacjonarnej

Z kolei jeśli mowa o ochronie stacjonarnej obiektów, sytuacja wygląda nieco inaczej. W tym przypadku pracownicy służby ochrony odgórnie są przypisani do pełnienia obowiązków w konkretnym miejscu przez daną ilość czasu. Do ich zadań należy ewidencja osób, które wchodzą na teren danego obiektu i kontrola nad tym, aby codzienne funkcjonowanie budynku nie było zakłócone. Również to do pracowników ochrony należy zgłaszanie ewentualnych awarii technicznych. Ochrona stacjonarna obiektów najczęściej wykorzystywana jest do kontrolowania siedzib firm czy fabryk oraz bardziej powszechnych miejsc, jak np. strzeżonych parkingów. Dzięki temu zapewnione jest bezpieczeństwo zarówno osób, jak i mienia.

Aby przy każdej okazji zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych, warto korzystać z ofert firm wyspecjalizowanych służb ochronnych. Dzięki temu zdrowie i życie nie będzie w żaden sposób zagrożone.

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *